Który rodzaj dachu należy wybrać?

Wybór rodzaju dachu – oto jedna z najważniejszych decyzji z jaką mierzyć muszą się inwestorzy, podchodzący do budowania domu/budynku o innym przeznaczeniu. Do wyboru jest bowiem kilka rodzai dachów. Odpowiednia wiedza na pewno pomoże podjąć odpowiednią decyzję, która zapewni możliwość długotrwałego użytkowania. Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Rodzaje połaci dachowych

Dachy Warszawa pełnią istotną funkcję. Są one m.in. odpowiedzialne za odprowadzanie wody, zapewniają ochronę przed wiatrem oraz odpowiednią izolację cieplną. Współcześni inwestorzy mają do dyspozycji:

  • dach dwuspadowy – mogące mieć różny kąt nachylenia. Tanie w wykonaniu, są w stanie zapewnić skuteczną ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych. Najczęściej stosowane są w przypadku budowy domów jednorodzinnych o klasycznym wykonaniu.
  • dach czterospadowy – nazywany również namiotowym. Sprawdza się w przypadku budynków, jakie sporządzone są na planie kwadratu. Jego zaletą jest to, że nawiązuje do klasycznych form architektonicznych.
  • dach mansardowy – to tak naprawdę odmiana dwóch poprzednich rodzajów. Całość podzielona zostaje na dwie części o różnym kącie nachylenia. Eleganckie i stylowe, wybierane są w tych miejscach, gdzie istnieje konieczność zagospodarowania poddasza do warunków mieszkalnych. Trzeba jednak pamiętać o konieczności dedykowanych dachówek.
  • dach pulpitowy – nazywany również jednospadowym. To jedna połać, która ma najczęściej niewielki kąt nachylenia. Jest tani w wykonaniu, ale pasuje do budynków o prostej bryle. Doceniany ze względu na swoją estetykę.
  • dach płaski – ich nachylenie może sięgać nawet kilku stopni. W porównaniu do dachu pulpitowego, różnica jest widoczna gołym okiem. Najlepsza propozycja do budynków nowoczesnych. Często wykorzystywany również jako przestrzeń użytkowa, gdzie można urządzić dodatkowy taras, na samym szczycie budynku.

Jak więc widać, wybór dachu wcale nie będzie taką łatwą sprawą. Należy zapoznać się z zaletami i wadami takich rozwiązań, aby wybrać opcję najkorzystniejszą dla siebie.

Dobry wykonawca dachu

Osoby, jakie chcą znaleźć dobrego wykonawcę dachu, mogą wejść na https://www.dachkowalscy.pl/. Jest to strona firmy, która zajmuje się wykonywaniem dachów na różnego rodzaju budynkach. Zamówić u nich można m.in. dachy wykonane z dachówki ceramicznej, dachówki betonowej, blachodachówki, blachodachówki z posypką. Zajmują się oni także wykonywaniem takich prac, jak okna dachowe, zakładanie rynien, termoizolacje, systemy wentylacji, akcesoria dachowe, itd.