Czy producent wind ma znaczenie przy wyborze dźwigu?

Dobór odpowiedniego rodzaju i wielkości dźwigu osobowego nie jest łatwym zadaniem. Jakie czynniki mają wpływ na wybór windy dopasowanej do potrzeb danego budynku. Czy znaczenie ma jedynie cena, a może są inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na usługi danej firmy? Oto 3 kluczowe kwestie, które powinny znacząco ułatwić podjęcie decyzji.

Podejście do klienta

Nie jest niczym nowym fakt, że miła i sprawna współpraca ma ogromne znaczenie przy załatwianiu jakiejkolwiek sprawy. A już na pewno ma znaczenie przy załatwianiu spraw, które są związane z urzędami. Każdy dźwig przed oddaniem go do użytku publicznego musi zostać poddany rejestracji w Urzędzie Nadzoru Technicznego (UDT) i nie bez znaczenia będzie sposób, w jaki te kwestie organizuje potencjalny producent twojej windy. Współpraca z przedstawicielem, sprawna komunikacja z produkcją oraz monterami windy, wszystko jest niezmiernie ważne, gdy chodzi o przygotowanie pełnej dokumentacji dla rejestracji i odbioru windy przez inspektorów z urzędu. Szukając producenta wind wejdź na stronę http://www.lift.pl/ i dowiedz się jak firma z wieloletnim doświadczeniem przeprowadza proces rejestracji dźwigu w UDT.

Nowy dźwig, a może tylko modernizacja?

Przy wyborze producenta wind należ zastanowić się, jaka właściwie jest potrzeba. Istotne jest, czy zależy Ci na nowej windzie, a może chcesz jedynie modernizacji już istniejącej. Wiele firm produkuje wyłącznie nowe dźwigi, o bardzo często standardowych, szablonowych wymiarach. Najczęściej takie firmy stawiają wymagania co do rozmiaru i wyglądu szybu windowego. A co, jeśli winda ma zostać zamontowana w już istniejącym szybie o nietypowych wymiarach. Już na tym etapie wielu producentów dźwigów osobowych może odpaść. Dla bardziej nietypowych szybów, czy wind lub w wypadku modernizacji warto zgłosić się do producentów, którzy oferują usługi wraz z projektantami, którzy przyjadą na miejsce i na podstawie wykonanych pomiarów zaprojektują dźwig dostosowany do Twoich potrzeb.

Nie zawsze tańszy znaczy taniej

Kierowanie się wyłącznie ceną samego dźwigu może w tym przypadku być błędne. Zakup i montaż windy to nie wszystko. Każdy dźwig musi być poddawany regularnej konserwacji i przeglądom technicznym. Warto zatem już na tym etapie dowiedzieć się, czy najtańsza winda jest na pewno opcją najtańszą. Bardzo często można spotkać się z sytuacją, gdzie producenci oferują dźwig w nieco niższej cenie, natomiast koszt późniejszej regularnej konserwacji jest bardzo wysoki. Ponadto warto wiedzieć z jakich podzespołów korzysta dany producent wind, czy są to renomowane marki, czy np. słabszej jakości zamienniki.