Posadzki wykonywane Mixokretem – dlaczego warto?

Tzw. wylewka, czyli cementowy podkład pod posadzki różnego typu można wylewać ręcznie albo maszynowo, ale za najnowocześniejsze uznaje się zastosowanie Mixokretu. Jest to agregat doskonale mieszający wszystkie składniki wylewki, przyspieszający pracę i zmniejszający koszt usługi przy jednoczesnym wzorcowym jej wykonaniu. Zastosowanie Mixokretu tworzy gładką, a po wyschnięciu gotową do zagospodarowania powierzchnię. Jak działa taki agregat?

Jak działa Mixokret

Mixokret to agregat mieszająco-pompujący, do którego w przypadku wylewki na podłogi przez specjalny podajnik wsypywany jest piasek oraz cement, a następnie dolewana jest w ustalonej proporcji woda. Po uzyskaniu w komorze mieszającej odpowiedniej konsystencji gotowa masa wylewana jest na podłoże. Wyrównaniem wylewki zajmuje się natomiast ręcznie ekipa budowlana, a po wyschnięciu uzyskiwany jest gładki podkład nadający się idealnie do ułożenia dowolnej podłogi. Zastosowanie Mixokretu znacznie przyspiesza pracę nad konkretnym zleceniem, przy sprawnej maszynie i doświadczonej ekipie możliwe jest w ciągu jednego długiego dnia roboczego (od 12 do 16 godzin) wykonanie wylewki o powierzchni nawet 2000 metrów kwadratowych.

Mixokret jest urządzeniem zasilanym silnikiem dieslowskim, co umożliwia pracę w miejscach bez dostępu do źródeł energii elektrycznej, a w miejscach, gdzie zasilanie istnieje, nie jest od niego uzależnione. Jest to ważne, gdyż jakakolwiek przerwa w dostawach prądu komplikowałaby pracę, a przy Mixokrecie takie zagrożenie nie istnieje. Sprężarka w Mixokrecie może ponadto dostarczać wyrobioną mieszankę na duże odległości. Zasięg Mixokreta to aż 150 metrów w poziomie oraz aż 80 metrów w pionie. Praca z Mixokretem oznacza, że jedna maszyna postawiona na parterze może spokojnie obsługiwać wszystkie piętra wysokiego wieżowca. Wydajność Mixokreta szacuje się na minimum 5 metrów sześciennych masy na godzinę pracy.

Mixokret – zalety stosowania

Wylewanie posadzek przemysłowych z użyciem Mixokretu to praktycznie same zalety. Główną jest oczywiście ogromna skala prac budowlanych, jaką można wykonać dzięki agregatowi. Ponadto wynajęcie ekipy do wykonania wylewek, a która pracuje z Mixokretem, znacznie skraca czas wykonania takiej usługi, co ma niebagatelne znaczenie zarówno sferze inwestycji prywatnych, jak i deweloperskich. Mniej czasu na wykonanie pracy, to również niższe koszty w stosunku do innych metod. Ponadto Mixokretem można wykonywać nie tylko klasyczne wylewki, ale również specjalistyczne, np. wylewki do ogrzewania podłogowego. Co również jest nie mniej ważne, masa betonowa uzyskiwana w Mixokrecie ma konsystencję półsuchą, a więc szybciej schnie. Układanie właściwej podłogi na wylewkę wykonaną z Mixokretem można zacząć już po dwóch tygodniach.